Tagasi artiklitele

Kui ravim ei toimi või kui teil on kahtlusi oma ravimivaliku suhtes, võtke julgelt ühendust oma arstiga

Pidevad liigese- ja seljavalud muudavad igapäevaelu ja selle asemel, et tunda rõõmu jalutuskäikudest, väljasõitudest maale või loodusesse, tunnete üksnes jäikust ja ärritust. Valu leevendav salv võib aidata, kuid kuidas valida erinevate valikute seast õige?

Sisuliselt on kolm peamist punkti, mis aitavad teil leida "õige" abivahendi.

Vaadake koostist

See on oluline tingimus - sõltuvalt koostisest on olemas kahte tüüpi salvi:

  • MSPVA-d (ehk mittesteroidsed põletikuvastased ravimid) - nende hulka kuuluvad diklofenak, ibuprofeen, ketoprofeen ja teised toimeained. Need salvid on üsna tõhusad ja erinevalt suukaudsetest MSPVA-dest on neil palju vähem kahjulikke mõjusid maole ja soolestikule, kuid kõrvaltoimeid on neil siiski olemas.
  • MSPVAde looduslikel analoogidel põhinevad salvid, mis vähendavad sünteetiliste komponentide osakaalu ravimis ja seega ka nende soovimatuid kõrvaltoimeid. Siinkohal on oluline märkida, et selline toode peab olema registreeritud ravimina. See näitab, et on olemas selle tõhusust kinnitavad uuringud.

Selgitage välja toote omadused

Liigese- ja seljavalu puhul on olemas mitut tüüpi salve, mis erinevad oma toime poolest:

  • Valuvaigistid - need mõjuvad valu allikale, kontrollides samal ajal valuaistingut;
  • Soojendava toimega salvid - sisaldavad koostisosi, mis ärritavad naha tundlikke närvilõpmeid ja stimuleerivad lokaalset verevoolu, parandades seeläbi kudede troofiat;
  • Jahutavad tooted - sisaldavad mentooli, on sageli geelipõhised ja mõjuvad "ärritavalt".

Kõige parem on, kui salv on kahekordse toimega (valuvaigistav + soojendav/jahutav) - see on tõhusam ja seega kaob valu tõenäoliselt kiiremini.

Näiteks mitmest komponendist koosneva preparaadi puhul parandavad tärpentin ja kamper tänu oma lokaalsele ärritavale toimele vereringet ja stimuleerivad kudede toitumist, samas kui rästikumürgil on ka põletikuvastane ja valuvaigistav toime, mis täiendab salitsüülhappe omadusi.

Usaldage oma kõhutunnet

Kui te olete kasutanud ravimit pikka aega, kuid see ei toimi, peaksite selle kasutamise lõpetama ja pöörduma arsti poole, kes aitab leida sobiva ravi.

Lisaks ei tohiks väliselt kasutatav toode põhjustada ebamugavust - näiteks on tooteid, mida tuleb kasutada rohkem kui kolm korda päevas, mille kuivamine võtab kaua aega või mis määrivad riideid. Valige tooted, mida kantakse üks või kaks korda päevas ja mis imenduvad kiiresti, st ei pea ootama, kuni toode kuivab.

Kui ravim ei toimi või kui teil on kahtlusi oma ravimivaliku osas, võtke julgelt ühendust oma arstiga.

TÄHELEPANU! TEGEMIST ON RAVIMIGA. ENNE TARVITAMIST LUGEGE TÄHELEPANELIKULT PAKENDIS OLEVAT INFOLEHTE. KAEBUSTE PÜSIMISE KORRAL VÕI RAVIMI KÕRVALTOIMETE TEKKIMISEL PIDAGE NÕU ARSTI VÕI APTEEKRIGA.